Obec Kotenčice
Obec
Kotenčice

Desinfekční sprej na ruce

Jak si ho vyrobit

Desinfekční sprej na ruce
Všimla jsem si, že z obchodů vymizely antibakteriální mýdla, spreje, ochranné pomůcky. Tak jsem si řekla, že nejdřív pro své blízké a pak i pro širší veřejnost umíchám pár lahviček. Ty byly hned pryč, tak jsem namíchala další. Recept je obecně známý, jen ne každý má doma 96%líh, mentol, glycerín. A znáte mě, chtěla jsem, aby to bylo nejen funkční, ale i trochu voňavé. Když budete sprej používat, tak k němu hned nečichejte. Přece jen ten 96% líh je darda na nos. Ale za pár minut už přičichnout můžete. Pak už budete cítit směs mentolu, hřebíčku, tea tree, a bílého tymiánu.
Pokud byste si chtěli umíchat sprej sami tak zkusím napsat pár doporučení.
Alkohol :by měl být co nejvíce vysokoprocentní, já používám 96% alkohol. Je denaturovaný, ale pozor pro kosmetické účely. Primárně je určený pro výrobu pleťových vod.
Mentol :desinfekční složka. Jsou to takové průhledné jehličky. Ty nasypete do alkoholu a chvíli počkáte až se rozpustí. Počítám, že toto běžný člověk doma nemá a tak pokud máte například alpu tak bych smíchala s vysokoprocentním alkoholem.
Glycerín: je zvlhčující složka tohoto spreje. Přidává se v množství asi dvě lžíce na litr lihu. Na internetu jsem četla, že se dá použít gel z aloe vera, ale vyzkoušené to nemám.
Aroma oleje: přidávat do spreje aroma silice? Není to až tak nutné, ale pokud si sprej chcete stříkat na ruce, tak je to příjemné. Lze použít silici hřebíček, tea tree, tymián, eukalyptus, borovici, jedli, mátu.
Při míchání spreje dejte prosím pozor, ať nestojíte přímo nad lahvemi, ale spíše bokem. Vysokoprocentní líh se odpařuje a mohli byste si popálit sliznice. Dbejte opatrnosti i při aplikaci. Na ruce používejte sprej se silicemi. Pokud budete chtít desinfikovat mobil , tak si nechce část alkoholu bez silic.
Při použití zapojte selský rozum, opatrnost, vstřícnost, laskavost. Společně to zvládneme.
RaDi, OU Kotenčicefoto

Datum vložení: 16. 3. 2020 11:48
Datum poslední aktualizace: 16. 3. 2020 11:53
Autor: Správce Webu

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
1
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Mobilní aplikace

mobilní aplikace V OBRAZE

Sledujte informace z webu na chytrém telefonu pomocí mobilní aplikace.